Vihmaveerennide paigaldus ja puhastus

Vihmaveerennide paigalduse kohta saate küsida lisainformatsiooni meile helistades või saates meile e-kirja, kasutades selleks alljärgnevat kontaktvormi

Kuidas paigaldada vihmaveerenne?

Vihmaveerennide paigaldus nõuab arvestamist vihmaveerenni kõrgusega talvel katuselt langeva lume suhtes, eriti plekkkatuste puhul. Juhul kui lume sulamisel pääseb katuselt liikuma korraga suurem kogus lund ja vihmaveerenn jääb lume liikumisteele ette, võib see kaasa tuua vihmaveerenni ja rennikinnituste purunemise. Terava katusekalde puhul soovitame katusele paigaldada eelneva probleemi vältimiseks lumetõkked.
Vihmaveerennide paigaldus nõuded vihmaveesüsteemi kallakule vee äravoolu jaoks on 2,5mm ühe meetri kohta. Kuid samas tuleb arvestada pika katuse puhul ka visuaalse küljega, vihmaveerennide kalle olgu parasjagu nii piisav, et vesi voolaks ja ei koguneks renni põhja. Liiga kaldu vihmaveerennis voolab küll vesi hästi, kuid võib jääda katuse suhtes visuaalselt koledaks.
Vihmaveerenni rennikandurite maksimaalne samm peaks olema 600 mm, liiga suure rennikandurite vahekauguse korral painutab lumeraskus ja jää renni ajapikku kõveraks. Vihmaveesüsteemi detaile tohib lõigata üksnes rauasae või plekikääridega. Ketaslõikurit ei ole soovitav kasutada, kuna lõikamisel kuumeneb pleki pind liialt üle ja kahjustada saab pleki kaitsekiht. Vihmaveetorude ja rennide liitmikud peavad olema paigaldatud õiges suunas ja olema tihedad. Tilkuv vihmaveesüsteem on märk kehvast vihmaveerennide paigaldus tööst või nõuab vihmaveesüsteem hooldus ja puhastustöid.

Vihmaveerennide paigaldus suurus

Katuse suurus määrab vihmaveerennide paigaldus suuruse. Mida suurem on katuse pindala, seda rohkem vett vihmaveesüsteem vastu võtma peab. Levinumad mõõdud vihmaveerennide laiuste osas on 100 või 125 mm. Vihmaveerenne on kahte tüüpi, ühed on ümmargused ja teised kandilised. Värvivalik on saadaval põhimõtteliselt kogu RR värvikaardi ulatuses. Vihmaveerennide paigaldus põhimõtted on nii ümarate, kui kandiliste süsteemide puhul ühesugused.
Vihmaveesüsteemi hea toimivus ja pikk tööiga sõltub otseselt, kui hästi on teostatud vihmaveerennide paigaldus. Samuti on määrav, kas katuseehitamisel on eelnevalt arvestatud vihmaveesüsteemiga või mitte. Kindlasti soovitame kasutada ka räästaplekki, mille välimine serv ulatub vihmaveerenni, et vältida tuulise ilmaga katuselt tuleva vihmavee „murdmist” vihmaveerenni ja räästakasti vahele. Pikendades sellega oluliselt räästalaudade eluiga.

Vajad ehitajat? Tutvu meie ehitusteenusega siin: Ehitustööd

Vihmaveerennide puhastus ja hooldus

Vihmaveerennide hooldus

Vihmaveesüsteem vajab regulaarset puhastamist, vähemalt kaks korda aastas. Lekete korral tuleb liitekohad üle vaadata, vajadusel hermetiseerida selleks ettenähtud mastiksiga. Tihti on rennide tilkumise põhjus lohaka ja ebatäpse töö tulemus.

Rohkem infot meie kohta leiad SIIT