Katuse pesu teeme kõikidele katustele.

Peseme teie katuse puhtaks

Telli katuse pesu kohe või küsi lisainfot. 

Vajad hoopis katuse ehitajat?  Tutvu meie ehitusteenusega SIIN

Saada meile oma küsimus e-kirjaga, kasutades selleks meie kontaktvormi

Millisele katusele sobib katusepesu?

Professionaalsel lähenemisel saab katuse pesu teha kõikidele katustele, olenemata katusekatte materjalist.

Kõige lihtsam on pesta betoonkivikatuseid. Plekkkatuseid, bituumenkatuseid ja savikivikatuseid pestes tuleb olla ettevaatlik, kuna materjali pinnakatte vigastamise oht survepesuga pestes on suur

Katus

Katuse ehitamisel on õige katusekattematerjali valik ja professionaalne paigaldus väga tähtsad, kuid mitte vähem oluline on katuse järelhooldus pärast katuse ehitamist. Selleks, et katuse vastupidavus ja hea väljanägemine oleksid tagatud pikkadeks aastateks, tuleb katust hooldada ja puhastada ka pärast selle ehitamist. Hea moodus katuse puhastamiseks mustusest, samblast ja samblikest on katuse pesu.

Katuse sammaldumise vastu aitab katuse pesu

Katuse sammaldumine

Olenevalt katuse asukohast, katusekatte materjalist  ja mõnest tegurist veel, on katuste kõige suurem vaenlane mustus ja sammaldumine, lisaks samblale võib katustel kasvada samblik. Sammal ja samblik kõlavad küll sarnaselt, kuid tegemist on kahe täiesti erineva organismiga. Sammal on taim, samblik aga seen. Parim võimalus sambla ja sambliku  vastu võitlemiseks on regulaarne katuse pesu. Kui sammal on katuse pesu käigus suhteliselt kerge vaevaga maha pestav, siis samblikud mitte.

Internetist võib leida ja lugeda ka selliseid artikleid , kus väidetakse justkui sammaldumine polegi katuste jaoks probleem ja tegemist on pigem esteetilise probleemiga. Meie praktiline ja vahetu kogemus sammaldunud katuste puhastamisel ja pesemisel on näidanud kahjuks vastupidist.

Lisaks sellele, et sammaldunud katusepool on pidevalt niiske, kuna sammal kogub ja hoiab niiskust, kasvab sammal katusekattematerjali kihtide vahele. Mille tulemusel saab katusekattematerjal ilmselgelt kahjustada.

Oma töös oleme näinud kivi- ja bituumensindel katuseid mis sammaldumise tagajärjel on saanud aastatega sedavõrd palju kahjustatud, et vajavad juba kapitaalset remonti.

Millal teha katusele hooldus ja katuse pesu?

Katuse pesu parim aeg

Põhimõtteliselt saab katust  pesta igal ajal korralike plusskraadide olemasolul, kuid parim aeg on varakevadest hilissügiseni. Katuse pesu käigus võib tekkida vajadus kergelt üle pesta ka maja fassaad. Parim lahendus ongi teha katuse pesu järel ka fassaadi pesu.

Krohvitud fassaadiga hoonete katust pestes tuleks valida jahedam või pigem vihmane ilm, sest palava ilmaga kuivab katuselt fassaadile sattuv must vesi kiiresti, muutes fassaadi puhastamise raskemaks.

Katuste hooldus

Katuse kontrollülevaatus on üks esimesi ülesandeid, mida iga kinnisvaraomanik kinnisvara hooldamisel tegema peaks. Kui teha seda regulaarselt ja õigeaegselt, ei nõua see palju vaeva ega ole kulukas.

Katuse ülevaatust ja neelude ning äravoolude puhastamist, eriti lamekatuste puhul, mis asuvad puude läheduses peaks tegema 1-2 korda aastas. Katuse pesu sammaldumise vältimiseks võiks teha iga viie aasta tagant, kui katus on samblast alles pisut rohekas ja katuse saab puhtaks kiiresti ja lihtsa vaevaga.

Kunagi pole hilja, kuid mida kauem oodata, seda töömahukam katuse pesu  on. 20 aastat või enam sammalt kogunud katuse puhastamine on oluliselt ajamahukam.

Lisaks on pikalt sammaldunud katuse puhul oht, et katuse pesuga saavutatakse küll parem esteetiline tulemus, kuid katusekatte kaitsekiht on juba kulunud ja lisaks katuse pesule vajab uueandamist ka katusekatte kaitsekiht. Katuse pinnakatet saab uuendada värvimise teel.

Katusepesu vahendid ja turvalisus

Milliseid pesuaineid kasutada

Parim keskkonnasõbralik katuse pesu on kemikaale kasutamata. Meie soovitame kasutada tavalist külma vett. Kemikaalide kasutamisel tuleb olla eriti hoolikas, et kahjustatud ei saaks ümbritsev loodus. Seetõttu soovitame kasutada teatud surve all ainult külma vett, millest piisab, et saavutada hea lõpptulemus.

Katuse pesuga seotud riskid

Katusetöödel tuleb eriti suurt tähelepanu pöörata enda ja teiste turvalisusele. Katusel töötades peab alati kasutama turvavarustust ja objektil ei tohiks viibida kunagi üksi, et õnnetuse korral, oleks abi kohe saadaval.

Pestes katust tõstukita, tuleb lisaks enda turvalisusele jälgida, et katusel käies ei vigastaks katusekatte materjali. Kui juhtub, et katusekatte materjal läheb käimisraskuse all katki, tuleb katkine osa kindlasti parandada või asendada uuega. Samuti tuleb peale katuse pesemist puhastada vihmaveerennid ja torud.

Selle pärast soovitame tellida katusetööd kogenud spetsialistilt, kellel on olemas vastav turvavarustus, vajalikud seadmed ja kes oskab töid tehes ära hoida võimalike lisakahjude tekkimise.

Katusepesu hind

Katuse pesu maksumus

Katused on erinevad, katusepesu hind sõltub mitmest asjaolust ja seetõttu meil ei ole ühtset hinnakirja.

Lisaks katuse suurusele sõltub  hind veel alljärgnevast:

Kui must ja sammaldunud katus on

Kas pesemist  saab teha katusel käies või tuleb seda teha tõstukilt.

Hinnapakkumine on sulle tasuta, küsi hinnapakkumist kohe tel. +372 57 872 662